25.10.2017 r. uczniowie kl. IV Technikum Informatycznego wzięli udział w spotkaniu z informatykiem Urzędu Miejskiego w Chojnie.

Spotkanie z informatykiem Urzędu Miejskiego w Chojnie

W dniu 25 października 2017 r. klasa IV Technikum Informatycznego, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”, wybrała się do Urzędu Miejskiego w Chojnie na spotkanie z informatykiem panem Łukaszem Malagą.

Uczniowie zwiedzili serwerownię, poznali jej budowę, sposoby połączeń macierzy dyskowych oraz sposób, w jaki dba się o bezpieczeństwo danych osobowych. Pan Malaga opowiedział na czym polega jego praca oraz na jakie niebezpieczeństwa ze strony sieci zewnętrznej należy bardzo uważać. Zaznaczył, że niezbędne w pracy informatyka są również umiejętności językowe.

Uczniowie byli pod wrażeniem tego, co usłyszeli i sami przyznali, że to bardzo odpowiedzialna i ważna praca.

mgr Kamila Góra