25.10.2018 r. odbyły się otrzęsiny kl. I bd LO.

Zabawa otrzęsinowa uczniów klasy I bd LO

W dniu 25 października 2018 r. w salonie maturzystów odbyły się otrzęsiny kl. I bd LO. Celem tej starej jak świat tradycji jest uroczyste przyjęcie do grona uczniów „pierwszaków”. Starsi koledzy i koleżanki z klasy III abd LO przygotowali kilka ciekawych zabaw i  konkurencji, które miały sprawdzić, czy po miesiącu pobytu w szkole „młodzi” mogą być  przyjęci w poczet braci uczniowskiej.

Już przed wejściem do sali pierwszakom namalowano wąsy i podano magiczny napój, który miał ich wprowadzić w wesoły nastrój i zachęcić do zabawy. Przygotowane konkurencje i  pełne humoru zabawy wymagały zaangażowania, skupienia i spontaniczności, czego  uczniom tej klasy pierwszej nie brakuje.

Okazało się, że wszyscy pomyślenie przeszli chrzest i zostali przyjęci do uczniowskiej społeczności, a impreza zakończył się słodkim poczęstunkiem.

mgr Edyta Daszkiewicz