25.10.2019 r. uczniowie klas II i III i IV TI wzięli udział w wykładach na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie.

Wykłady na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie

25 października 2019 r. uczniowie klas I, II i III i IV TI wzięli udział w wykładach na  Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Inwestycja w kształcenie zawodowe – inwestycją w przyszłość!” RPO WZ.

Zajęcia zostały podzielone na trzy bloki tematyczne. Pierwszy wykład „Podstawy syntezy dźwięku w środowisku sprzętowym i komputerowym” poprowadził mgr inż. Krzysztof Makles. Podczas wykładu został omówiony ogólny podział instrumentów, uczniowie dowiedzieli się na co pozwala synteza dźwięku i czym jest sampling. Poznali takie pojęcia jak: synteza subtraktywna, obwiednia, transjent. Na koniec zajęć został zaprezentowany program Reaper, czyli wirtualne studio nagrań, które umożliwia tworzenie muzyki, jej edycję, miksowanie, przetwarzanie i mastering. Tworzona muzyka przez wykładowcę spotkała się z dużym uznaniem i zainteresowaniem. Uczniowie z podziwem słuchali kompozycji przygotowanych przez pana Maklesa.

Kolejne zajęcia dotyczyły podkręcania komputera. Temat okazał się równie ciekawy jak poprzedni. Uczniowie dowiedzieli się, co jest konieczne do podkręcania komputera, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Prowadzący omówił budowę płyty głównej, zasilacza, procesora, a następnie przeszedł do wyjaśniania poszczególnych funkcji BIOSU. Podczas zajęć uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie zadawali pytania.

Wizytę zakończyliśmy „spacerem po serwerowni”, podziwiając serwery Wydziału Informatyki, systemy sterowania oraz macierze dyskowe.

Bardzo dziękujemy Władzom i Wykładowcom Wydziału Informatyki za niezwykle interesujące zajęcia, które okazały się czystą przyjemnością i na długo pozostaną w naszej pamięci.

mgr Kamila Góra