25.11.2019 r. uczniowie klasy III a i III b LO uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Nauk o Ziemi US.

Zajęcia dydaktyczne kl. 3 a i 3 b LO na Uniwersytecie Szczecińskim

25 listopada 2019 r., w ramach współpracy patronackiej między Wydziałem Nauk o  Ziemi a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, uczniowie klasy III a i III b LO uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na US.

Zakres zajęć dotyczył geografii społeczno –ekonomicznej, realizowanej w klasach III Liceum z rozszerzoną geografią. Tematy zajęć to: Globalizacja kulturowa – prowadząca dr Anna Czaplewska, Wodne zagadki Szczecina – dr Barbara Osuch, Urbanizacja przestrzenna – dr  hab. Michał Kupiec oraz Przedsiębiorczość mieszkańców slumsów. Inkluzja społeczna i  prawo do miasta – dr Jacek Rudewicz.

mgr Edyta Daszkiewicz