25.11.2019 r. uczniowie klasy III a i III d LO wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w Instytucie Biologii na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych w Szczecinie.

Zajęcia dydaktyczne kl. III a i III b LO w Instytucie Biologii na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

25 listopada 2019 roku uczniowie klasy III a i III d LO wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Zajęcia w Instytucie Biologii na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, w ramach realizacji podstawy programowej z biologii, przeprowadziła Pani dr Ewa Skotnicka.

Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie zapoznali się z budową i funkcjonowaniem narządów zmysłu. Mieli możliwość przeprowadzenia różnorodnych badań, w jaki sposób narządy wzroku, słuchu, czucia i równowagi umożliwiają odbiór bodźców ze środowiska zewnętrznego.

Dzięki życzliwości pracowników naukowych Instytutu Biologii, nasi uczniowie mają możliwość poszerzania wiedzy poprzez przeprowadzanie badań laboratoryjnych oraz  poznawania warunków przyszłych kierunków kształcenia po ukończeniu szkoły średniej.

Nauczyciel biologii

mgr Agnieszka Pawlaczyk