26.01.2017 r. uczniowie klasy 2c o kierunku społeczno – wojskowym pomagali policjantom z Komisariatu Policji w Chojnie w działaniach pn. „Dzień Odblasków”.

Wspólne patrole uczniów kl. 2c i policjantów Komisariatu Policji
w Chojnie

W dniu 26 stycznia 2017 r. klasa 2c o kierunku społeczno – wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie pomagała policjantom z Komisariatu Policji w  Chojnie w akcji zwiększenia bezpieczeństwa pieszych.

W godzinach rannych na głównych ulicach Chojny, w pobliżu przejść dla pieszych, można było zobaczyć wspólne patrole uczniów i policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie, których wspierała również policjantka z Niemiec.

Klasa 2c włączyła się w działania pod nazwą. „Dzień Odblasków”, których celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności tych najmłodszych i ich bezpiecznej drogi do szkoły.

Już sama obecność młodych ludzi w mundurach dyscyplinowała kierujących do  przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo uczniowie z klasy mundurowej przekazywali mieszkańcom odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni.

Patrole z policjantami były dla licealistów świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy – niezbędnej w przyszłej pracy w służbach mundurowych.

Opiekunowie akcji:
mgr Marek Łągiewczyk mgr Aleksander Lizak