26.02.2018 r. uczniowie klasy I bd LO uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zajęcia dydaktyczne klasy I bd LO na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 26 lutego 2018 r. uczniowie klasy I bd LO wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, w ramach realizacji podstawy programowej z biologii. Zajęcia przeprowadziła Pani dr inż. Ewa Filip na katedrze Biologii Komórki, a ich celem było zapoznanie się z przebiegiem metod badań inżynierii genetycznej. Po omówionej teorii na lekcji biologii, dotyczącej metody PCR i elektroforezy, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia tych metod.

Przez blisko cztery godziny uczestnicy zajęć nauczyli się obsługiwać automatyczne pipety oraz korzystali ze sprzętu laboratoryjnego, który w warunkach szkolnych nie jest dostępny ze  względu na swoją wartość. Fachowy instruktaż Pani dr inż. Filip oraz przyjazny stosunek do uczniów spowodował, że zajęcia były bardzo atrakcyjne.

Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość poszerzać swoją wiedzę dzięki życzliwości nauczycieli dydaktycznych Wydziału Biologii. Tym razem jednak już oficjalnie – w ramach objętego przez ten wydział Patronatu.

opiekun grupy

mgr Agnieszka Pawlaczyk