26.03.2021 r. odbyła się lekcja otwarta matematyki w ramach programu Aktywna tablica.

Lekcja otwarta matematyki w ramach programu „Aktywna tablica”

26 marca 2021 r., w ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu, nauczyciele matematyki i fizyki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie uczestniczyli w lekcji otwartej matematyki, prowadzonej przez nauczyciela Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie Panią Agnieszkę Ciszewską. Lekcja odbyła się poprzez aplikację Ms Teams. Temat lekcji: Zdarzenia losowe – obejmował zakres materiału z podstawy programowej matematyki.

Podczas zajęć prowadząca wykorzystywała tablicę internetową OpenBoard oraz “slajdy” z zadaniami – przygotowanymi w programie GeoGebra oraz Word. Omówiono między innymi zdarzenie losowe, zdarzenia wykluczające się, zdarzenia przeciwne. Uczniowie określali przestrzeń zdarzeń elementarnych, sumę, iloczyn i różnicę zdarzeń losowych, wskazywali pary zdarzeń przeciwnych i pary zdarzeń wykluczających się.

mgr Gustaw Cedro