26.09.2007 r. w ośrodku Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie, zostały zorganizowane „Igraszki ze sportem”.

Na ziemi jest mnóstwo ludzi. Wielu z trzeba pomagać. Oprócz tych ubogich są też niepełnosprawni. Większość z nas nie ma odwagi lub chęci do nawiązania kontaktu z nimi, mimo że są naprawdę sympatyczni. Każdy człowiek powinien spróbować, a potem oceniać. Wiadomo, nie każdy jest gotowy i nie każdy dałby radę, ale warto to sprawdzić.

26 września 2007r., po pierwszej godzinie lekcyjnej, do Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie wyruszyła dziewięcioosobowa grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Chojnie pod opieką pani Gabrieli Lasowskiej. Uczniowie mieli za zadanie zintegrować się z osobami niepełnosprawnymi i umilić im czas. W ramach imprezy „Igraszki ze sportem” zorganizowane zostały gry i zabawy, z którymi członkowie domu samopomocy bardzo dobrze sobie poradzili:
Licealiści czyli:

1. Karolina Płotkowska
  2. Magdalena Noga
  3. Elwira Litra
  4. Aleksandra Jędrzejak
  5. Damian Rączkowski
  6. Roksana Maceluch
  7. Anna Jacewicz
  8. Justyna Zawendowska
  9. Katarzyna Baranowska

Przygotowali posiłek, którym częstowali wszystkich przybyłych. Uczniowie zapoznali się z życiem ludzi uczęszczających do ośrodka i przekonali się ze nie ma czego się bać. Niektórym zaimponowało ich życie i talenty, którymi mogą się pochwalić. Są wyjątkowo uzdolnieni plastycznie. Zajmują się malarstwem, rzeźbą, fotografią, architekturą i wzornictwem. Prowadzą bardzo szeroką działalność sceniczną, teatralną, muzyczną oraz kinematograficzną. Niepełnosprawność nie przeszkadza im w tworzeniu pięknych dzieł.