26.10.2016 r. odbyły się otrzęsiny kl. I TH/TŻ.

OTRZĘSINY KLASY I H/Ż

26 października 2016 roku klasa I TH/TŻ uczestniczyła w otrzęsinach zorganizowanych przez koleżanki i kolegów z kl. IV H/Ż oraz Panią Biankę Małysz – Lewandowską. Odbyły się one na „zielonym placu”, niedaleko internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Około godziny 15:10 nowi uczniowie udali się na imprezę przygotowane przez klasę maturalną. Pierwszoklasiści tradycyjnie poddali się malowaniu twarzy – zostali kotkami na  czas otrzęsin.

Następnie każdy z nich z przyjemnością próbował poczęstować się „miksturą” przygotowaną przez starszych kolegów, którą mogli popić mlekiem nalanym do miseczek. Po zakończonym poczęstunku „kotki” wzięły udział w uroczystym ślubowaniu, podczas którego przyrzekały między innymi szacunek wobec starszych uczniów.

Kiedy przysięga została przyjęta przez starszyznę, można było przejść do kolejnej części otrzęsin – różnorodnych konkursów i zabaw. Wytypowani przez starszych, kandydaci na  hotelarzy i gastronomów, musieli na przykład przejść slalom z tacą, na której znajdował się kubek z wodą, tak by nic z niej nie spadło i nie wylało się, czy poszukać z zasłoniętymi oczyma cukierka ukrytego w trawie korzystając ze wskazówek kolegów z klasy. Za każde starannie wykonane zadanie można było dostać nagrody w postaci różnych słodyczy.

Po grach i zabawach wszyscy z apetytem zjedli kiełbaski upieczone nad ogniskiem. Dzięki otrzęsinom pierwszoklasiści zintegrowali się z nową klasą oraz ze swoją wychowawczynią – Panią Katarzyną Mickiewicz – Bindas, a także nawiązali znajomości ze starszymi kolegami i  koleżankami. Doskonałe humory, towarzyszące wszystkim uczestnikom imprezy, świadczyły o tym, że można ją uznać za bardzo udaną.

Ewa Sokołowska, kl. IV H/Ż