26.10.2016 r. uczniowie wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. „Kim Pani jest?”.

Teatr przy Stoliku

26 października 2016 r. o godz.17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie grupa młodzieży ZSP uczestniczyła w spektaklu z cyklu Teatr przy Stoliku. Zgromadzona publiczność wysłuchała kameralnego dramatu „ Kim pani jest?” autorstwa Andrzeja Niedoby, w wykonaniu Ewy Sobiech i Ewy Sobczak, aktorek Teatru Współczesnego w Szczecinie. Teatr przy stoliku to oryginalna forma teatralna, będąca skrzyżowaniem lektury książki ze  słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych.

Aktorki w doskonały sposób przedstawiły historię dwóch nieznajomych kobiet. Młodsza z  pań jest znaną niemiecką dziennikarką. Nieoczekiwanie w jej domu pojawia się obca kobieta, podająca się za przyjaciółkę ciotki, mieszkającej od lat w USA. Wciąga Astrid w  rozmowę, przywołuje fakty z przeszłości jej samej i członków rodziny. Niezwykła dama znika, zostawiając swoją rozmówczynię w rozterce. Astrid niczego nie jest pewna – kim jest, skąd pochodzi, jakie sekrety dotyczą jej życia?

Publiczność gromkimi oklaskami podziękowała za wspaniałe przedstawienie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z teatrem w takie formie.
Spotkanie odbyło się w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

mgr Gabriela Lasowska