26.10.2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania.

Światowy Dzień Oszczędzania w ZSP w Chojnie

Światowy Dzień Oszczędzania przypada na 31 października. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a jej głównymi twórcami byli przedstawiciele najprężniej rozwijających się w Europie placówek bankowych. Dzisiaj wielu bankowców zachęca zwykłych obywateli do systematycznego odkładania, choćby małej sumy, pieniędzy.

W naszej szkole od wielu lat, we współpracy z lokalnymi bankami, organizowanych jest wiele różnych inicjatyw, których głównym zadaniem jest promowanie oszczędzania i metod zarządzania osobistymi zasobami finansowymi.

W dniu 26 października 2017 r. odbyło się spotkanie z pracownikami Banku Spółdzielczego: Panią Barbarę Sobiś i Panią Marzenę Karpińską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IV TH. Uczestnicy zostali zapoznani z działalnością banku, zabezpieczeniami pieniądza, formami oszczędzania i procesem zakładania konta dla młodych. Podczas spotkania odbyło się wiele konkursów, w ramach których uczniowie mogli wygrać ciekawe edukacyjne nagrody.

Odbyło się również wyjście do banku PKO S.A. w Chojnie, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2b LO.

Na początku spotkania Dyrektor oddziału Banku Pekao S.A. w Chojnie Pani Anna Małysa, krótko przedstawiła historię i działalność Banku. Zapoznała uczniów z procesem zakładania konta dla młodych, a także wytłumaczyła sens działania bankowości elektronicznej, np. płatności telefonem. Następnie uczestnicy udali się na salę obsługi klienta, gdzie zaprezentowano korzystanie z nowej aplikacji do mobilnej bankowości na telefon. Umożliwia ona, między innymi, płatność telefonem.

Wizyta w banku była bardzo pouczającym doświadczeniem, choć niektórzy żałowali, że Pani Anna Małysa, która oprowadzała nas po oddziale nie zdradziła nam szczegółów dotyczących np. ilości pieniędzy w bankomatach.

Bartosz Matysiak, kl. II b LO