26.10.2018 r. odbyły się otrzęsiny klasy I HŻ.

OTRZĘSINY KLASY I HŻ

Tradycją naszej szkoły jest przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej. W dniu 26 października 2018 roku odbyły się otrzęsiny klasy I HŻ prowadzone przez klasę maturalną IV HŻ. Całej imprezie towarzyszyło dużo śmiechu, mleka i pozytywnego nastawienia. Nasze „koty” po wspaniałej metamorfozie zostały uroczyście powitane przez starszych kolegów.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. W pierwszej konkurencji „kociaki” musiały wykazać się szczegółową wiedzą na temat swojej nowej szkoły w quizie „Jak dobrze znasz swoją szkołę?” Pierwszoklasiści sprostali tej konkurencji bez żadnego problemu, za co zostali nagrodzeni słodkościami oraz gromkimi brawami. Następne zadanie polegało na narysowaniu portretu wychowawczyni klasy I HŻ pani Bianki Małysz – Lewandowskiej. Zadanie było utrudnione, gdyż zawodnicy mieli zasłonięte oczy. Wszystkie portrety wyszły niemalże perfekcyjnie.

W kolejnej konkurencji „kociaki” musiały skonsumować jabłko wiszące na sznurku bez użycia rąk. Zadanie to sprawiło wiele trudu, ale dzięki uporowi i wytrwałości oraz zastosowaniu wielu dziwacznych technik zadanie zostało wykonane.

Ostatnim etapem przyjęcia pierwszaków do naszej społeczności było złożenie przysięgi, przypieczętowane wypiciem mleka z odrobinką cytryny.

Na koniec uczestnikom otrzęsin obcięto ogony i obdarowano słodkościami na zagryzienie kwaśnego smaku cytryny.

Ida Rumbuć, kl. IV TH