26.11.2021 r. odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta”.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”

26 listopada 2021 r. odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta”. Szkołę w konkursie reprezentowało 18 uczniów z klas drugich i trzecich LO oraz z klasy 4 TH. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 30 pytań, metodą jednokrotnego wyboru (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz udzieleniu odpowiedzi na pytanie opisowe (od 0 do 8 punktów). Maksymalna liczba punktów do  zdobycia to 38. Dziesięć pytań testowych należało wykonać na podstawie załączonej mapy topograficznej.

Uczniowie reprezentujący szkołę w konkursie:

1. Kacper Perliński – kl. 3 d LO
  2. Jakub Dziewiątka – kl. 3 d LO
  3. Marcel Sobczyński – kl. 3 d LO
  4. Aleksandra Con – kl. 3 d LO
  5. Hubert Groszewski – kl. 3 dp LO
  6. Szymon Laskowski – kl. 3 dp LO
  7. Piotr Podniesiński– kl. 2 a LO
  8. Kacper Wiergowski – kl. 2 a LO
  9. Michał Orłowski – kl. 2 a LO
  10. Adrianna Majda – kl. 2 a LO
  11. Sandra Gutowska – kl. 2 c LO
  12. Wiktoria Klimela – kl. 4 TH
  13. Agata Wroniewska – kl. 4 TH
  14. Dagmara Ogórek – kl. 4 TH
  15. Agnieszka Lorenc – kl. 4 TH
  16. Dominika Jaworska – kl. 4 TH
  17. Wiktoria Sembera – kl. 4 TH
  18. Paulina Michałowska – kl. 4 TH

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta” jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 31 marca 2022 r. – szkoła otrzyma imienną listę wszystkich uczestników wraz z punktacją.

Szkolny opiekun konkursu

mgr Edyta Daszkiewicz