26.12.2016 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięli udział w Obiedzie Bożonarodzeniowym dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

OBIAD BOŻONARODZENIOWY DLA BEZDOMNYCH, SAMOTNYCH
I UBOGICH

W poniedziałek, 26 grudnia 2016 roku, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza z klas I  TŻ, II TI i II d LO pod opieką Pani Katarzyny Mickiewicz – Bindas, wzięli udział w  corocznym Obiedzie Bożonarodzeniowym dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Wolontariuszom towarzyszyli rodzice, panowie Janusz Tracz i Krzysztof Bindas, oraz byli członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, obecni studenci – Wiktoria i Radosław, którzy również pracowali jako wolontariusze. Obiad odbył się w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Od godziny dziewiątej zebrani wolontariusze układali stoły i przykrywali je białymi obrusami, przystroili świątecznie, a następnie ustawiali na nich zastawę. Po godzinnych przygotowaniach, przyszedł czas na chwilę przerwy i Mszę Świętą, w której udział wzięli zarówno uczestnicy obiadu jak i wolontariusze.

Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się do wcześniej przygotowanej sali i zajęli miejsca. Na  uroczysty obiad przybyło prawie 220 osób, więc potrzebnych było sporo rąk do wydawania posiłków ( tym zajęła się nasza opiekunka), roznoszenia potraw, zmywania naczyń, sprzątania.

Przy każdym stole było miejsce dla wolontariusza, który przez cały czas towarzyszył gościom Obiadu, rozmawiał z nimi, słuchał ich historii, a także przynosił posiłek. O oprawę muzyczną zadbali głównie: student seminarium – Maciej Czaczyk ( gitara) – zwycięzca programu Must Be the Music, Dominik Bindas (gitara) i Tadeusz Bindas ( skrzypce) pod dyrekcją Pana Grzegorza Mycy, nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myśliborzu.

Na zakończenie świątecznego spotkania każdy gość otrzymał prezent, przygotowany wcześniej przez wolontariuszy, a część z nas, wraz z Panią Katarzyną Mickiewicz – Bindas wróciła do pracy – zmywania naczyń, porządkowania sali. Mimo ogromu pracy, jaki trzeba włożyć w przygotowania i organizację całego przedsięwzięcia, wszyscy opuścili salę szczęśliwi i z uśmiechami na twarzach.

Dla niektórych wolontariuszy z naszej szkoły był to już czwarty Obiad Bożonarodzeniowy, w  którym uczestniczyli. I z pewnością nie ostatni.

Dominik Bindas, kl. II TI