26-30.10.2015 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję “Znicz”.

Akcja „Znicz”

W dniach od 26 do 30 października 2015 r. Samorząd Uczniowski, z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, zachęcił uczniów naszej szkoły do udziału w akcji, której celem było zebranie zniczy, by postawić je na grobach zmarłych nauczycieli i  pracowników szkoły.

Zbiórka zniczy odbyła się w tych dniach w czytelni w bud. nr 1 i koordynowana była przez dwóch uczniów: Piotra Bila (kl. III b) i Krzysztofa Stamblewskiego (kl. III TI). Po podliczeniu liczby złożonych zniczy, okazało się, że najwięcej sztuk przynieśli przedstawiciele klasy IV TB (35 sztuk), drugie miejsce zajęła klasa III b (25 sztuk), a trzecie – klasa II c (14 sztuk). Każdej klasie, adekwatnie do ilości przyniesionych zniczy, przydzielone zostały punkty w walce o tytuł „Super klasy”.
30 października 2015 r. znicze zebrane przez uczniów zostały zawiezione po zajęciach lekcyjnych na cmentarze chojeńskie (przy ul. Odrzańskiej oraz przy ul. Słowiańskiej). Zadaniem członków Samorządu Uczniowskiego: Piotra Bila (kl. III b), Mikołaja Gajowskiego (kl. III b), Konrada Wiszniowskiego (kl. III TB) oraz ucznia spoza Rady – Krzysztofa Stamblewskiego (kl. III TI)  było zapalenie zniczy na grobach Świętej Pamięci byłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Ksiądz Zbigniew Stachnik wskazał miejsca pochówku oraz pomodlił się za dusze zmarłych.

W imieniu księdza mgr Zbigniewa Stachnika – naszego katechety – oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego – p. mgr Emilii Skrzypy i p. mgr Grzegorza Michasiuka – pragnę podziękować zarówno wszystkim członkom Rady za rzetelną organizację tej corocznej akcji, jak i pozostałej społeczności uczniowskiej za pełne zaangażowanie w zbiórkę zniczy.