27.02.2018 r. uczniowie klasy II abd LO wzięli udział w zajęciach w ramach Akademii Szlifowania Diamentów.

Udział kl. II abd LO w zajęciach Akademii Szlifowania Diamentów

27 lutego 2018 r. uczniowie klasy II abd LO pod opieką mgr Hanny Leszczyńskiej i  mgr Renaty Czubak wzięli udział w zajęciach, w ramach Akademii Szlifowania Diamentów, organizowanych przez Wyższą Szkołę Humanistyczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.

Młodzież uczestniczyła w dwóch spotkaniach. Pierwszy dotyczył mediacji jako sposobu rozwiązywania konfliktów, sporów i problemów. Wykład prowadziła dr Barbara Popiel – Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych.

Drugie spotkanie poprowadziła nadkom. Marzena Maćkowiak – Pluta z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tematem rozmowy była odpowiedzialność prawna osób nieletnich w Internecie. Prowadząca skupiła się na zagrożeniach płynących z  Internetu, czy można być anonimowym, bezkarnym i swobodnym w sieci oraz jak wygląda odpowiedzialność prawna nastolatków w Internecie.

Opiekun

mgr Hanna Leszczyńska