27.10.2018 r. seria sukcesów wokalnych Natalii Ziembowskiej z kl. II bd LO.

SUKCESY WOKALNE NATALII ZIEMBOWSKIEJ

Są w naszej szkole uczniowie szczególnie uzdolnieni. Do takich niewątpliwie należy uczennica klasy II bd LO – Natalia Ziembowska, aktywna uczestniczka zajęć koła teatralno – recytatorskiego. Natalia nie tylko występuje przed szkolną publicznością podczas przedstawień przygotowanych w ramach działalności koła, ale również reprezentuje z ogromnymi sukcesami Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie na licznych konkursach o zasięgu wojewódzkim oraz  ogólnopolskim.

W dniu 27.10.2018 r. Natalia uczestniczyła w XIV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Polskiej „Skolwińskie Przeboje” w Szczecinie. Był to już drugi etap tego konkursu. Pierwszy etap polegał na wysłaniu dwóch piosenek w swoim wykonaniu. Do organizatora wpłynęły 64 zgłoszenia w  poszczególnych kategoriach wiekowych, z czego Jury zakwalifikowało do finału 27 wykonawców. Organizatorzy z nadesłanych zgłoszeń wybierali te, które były ich zdaniem najlepsze. W  tym  konkursie Natalia zdobyła wyróżnienie.

Kolejnym konkursem Natalii Ziembowskiej były eliminacje wojewódzkie w Trzcińsku – Zdroju do  III  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. W tych eliminacjach Natalia wywalczyła I miejsce i eliminacje do ogólnopolskiego etapu tego konkursu, który odbywał się 16 – 18 listopada br. w Krakowie.

W Krakowie, gdzie poziom był niezwykle wysoki, Natalia zdobyła doświadczenie i kilka przydatnych informacji dotyczących występów scenicznych. Podczas pobytu w Krakowie miała okazję także zwiedzić piękne miasto, spotkać niezwykle utalentowanych młodych ludzi z różnych regionów Polski.

Pozostając w temacie konkursów związanych ze 100 – leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, w VII edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Chojnie Natalia wywalczyła tytuł laureata. Przegląd ten odbył się 7 listopada 2018 r. Natomiast reprezentując naszą szkołę w Festiwalu Polskiej Piosenki Wojennej i Niepodległościowej w Mieszkowicach, który odbył się 8 listopada w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach, Natalia zajęła I miejsce.

Kolejnym konkursem, na którym Natalia reprezentowała naszą szkołę, była XIV Trzebiatowska Cecyliada. Konkurs ten odbył się 24 listopada 2018 r. w Mrzeżynie. Poziom był bardzo wysoki, a  w  swojej kategorii Natalia wywalczyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wokalnych sukcesów!

mgr Katarzyna Mickiewicz – Bindas