28.02.2017 r. Aleksandra Pieloszczyk z kl. II bd i Kornelia Gil z kl. II bd zostały finalistkami etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

Bardzo cieszy fakt, że od kilku lat uczniowie naszej szkoły coraz chętniej angażują się  w konkursy religijne. W tym roku do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (marzec – czerwiec 2017), Archidiecezjalnego Konkursu Papieskiego (styczeń – marzec 2017) i Szkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dołączyła Olimpiada Wiedzy o Rodzinie (listopad  2016 – marzec 2017).

To właśnie od eliminacji szkolnych tej olimpiady rozpoczął się „konkursowy sezon”. Dziewięć dwuosobowych zespołów mierzyło się w szkolnych eliminacjach z dość trudnym testem, który sprawdzał wiedzę o rodzinie w zakresie polskiego ustawodawstwa i prawa kanonicznego Kościoła katolickiego.
Aleksandra Pieloszczyk i Kornelia Gil (obie z klasy II  bd LO) nie tylko zdobyły najwyższą ilość punktów w szkole, ale zakwalifikowały się, jako jedna z 5 drużyn z całego województwa, do finału okręgowego. Dziewczęta przygotowały, zgodnie z regulaminem olimpiady, prezentację na wybrany temat („Kobieta darem mężczyzny”), której broniły przed  wojewódzką komisją. Ostatecznie uczennice zostały finalistkami etapu okręgowego, co  jest wielkim sukcesem, zwłaszcza jak na olimpijski debiut.

Ks. Wojciech Koladyński