28.04.2022 r. uczniowie klasy 3dp LO uczestniczyli w zajęciach w Szkole Policyjnej w Pile.

Wycieczka dydaktyczna klasy 3dp LO do Szkoły Policyjnej w Pile

28.04.2022 r. uczniowie klasy 3dp Liceum o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Szkoły Policyjnej w Pile.

Był to pierwszy taki wyjazd uczniów w ramach realizacji przedmiotu elementy kryminalistyki. Celem wyjazdu było przybliżenie pracy policji i technika kryminalistyki. W pierwszej kolejności mieliśmy możliwość zwiedzania obiektów Szkoły, zapoznania się z jej historią oraz  dniem dzisiejszym. Zapoznaliśmy się ze strukturą Szkoły, dowiedzieliśmy się na czym polega szkolenie policjantów oraz jakie wymogi trzeba spełnić, aby zostać funkcjonariuszem Policji.

Zobaczyliśmy także szkolną galerię sztuki „Akwarium”, która powstała w 1994 roku. Prezentowane są w niej prace twórców nie tylko ze środowiska policyjnego, lecz także artystów z Piły i okolic. Wszystko przybliżyła nam Pani podkom. Magdalena Pałys – Rzecznik Prasowy Komendanta Szkoły.

Podczas zwiedzania szkoły mieliśmy również możliwość obejrzenia trwających zajęć m.in.  z  samoobrony oraz z oględzin miejsca przestępstwa podczas kursu specjalistycznego techników kryminalistyki.

Następnie podkom. Marcin Mańczak przeprowadził zajęcia, dotyczące śladów kryminalistycznych oraz wprowadził nas w zagadnienia z balistyki.

Wyjazd ten był bardzo wyczerpujący ze względu na odległość, jaką musieliśmy przebyć, ale  było bardzo ciekawie.

Opiekunowie grupy:

mgr Agnieszka Pawlaczyk