28.05.2018 r. Miłosz Parczewski (kl. I d LO) oraz Ryszard Wójcik (kl. II d LO) zajęli I miejsce w szkolnym konkursie chemicznym „Chemia w życiu codziennym”.

Szkolny konkurs chemiczny „ Chemia w życiu codziennym”

W dniu 28 maja 2018 r. odbył się, po raz kolejny w naszej szkole, szkolny konkurs chemiczny „Chemia w życiu codziennym”. Celem konkursu było motywowanie uczniów do  poszerzania swoich wiadomości, mobilizowanie do samodzielnej, systematycznej pracy oraz  popularyzowanie i rozwijanie zainteresowań chemicznych. W konkursie udział wzięło 9  uczniów z klas pierwszych i drugich liceum i technikum.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Test zawierał 40 zadań. Pytania dotyczyły zagadnień takich jak: skały i minerały, przeróbka wapieni, gipsu i kwarcu, gleba, źródła energii, chemia środków czystości, chemia w żywności, chemia leków oraz  odzież i opakowania.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Miłosz Parczewski, klasa 1 d LO oraz Ryszard Wójcik, klasa 2 d LO

II miejsce: Natalia Ziembowska, klasa 1 d LO

III miejsce: Aleksandra Czuto, klasa 1 d LO

Zwycięzcom gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w przyszłym roku. Uczestnicy konkursu otrzymają pochwały, a na zwycięzców czekają nagrody książkowe.

Organizator konkursu:

mgr inż. Justyna Sumara