28.05.2021 r. w ramach rządowego programu „Aktywna tablica” odbyła się lekcja otwarta godziny wychowawczej.

Lekcja otwarta godziny wychowawczej w ramach programu „Aktywna tablica”

28.05.2021 r. odbyła się lekcja otwarta, w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”. Na godzinie wychowawczej, w klasie 2WZp branżowej szkoły I st.  zaproszony doradca zawodowy Pani Dorota Szwiec, przeprowadziła zajęcia dotyczące motywacji. Lekcja odbyła się poprzez aplikację Ms Teams. Zajęcia obserwowali zaproszeni nauczyciele ze szkół gryfińskich.

Prowadząca zadawała pytania czym jest motywacja, czy uczniowie mieli motywację, aby przystąpić dzisiaj do zajęć.

Przedstawiała różne uwarunkowania fizjologiczne oraz psychiczne motywacji, czyli co zrobić aby nam się „chciało chcieć”.

Na koniec Pani Szwiec obiecała uczniom zajęcia praktyczne, kiedy będą już mogli spotkać się  w klasie.

mgr Barbara Zubala