28.09.2017 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z p. Agnieszką Frączek.

Spotkanie autorskie z p. Agnieszką Frączek

W dniu 28 września 2017 r., w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnie. Zaproszonym gościem była p. Agnieszka Frączek, która jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w dziedzinie leksykologii i leksykografii. Jest autorką kilkudziesięciu prac z  dziedziny językoznawstwa.

W swoich książkach popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest również autorką poezji dziecięcej, której pisanie sprawia jej największą przyjemność. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i dowcipnych porównań. Stworzyła całą serię książek logopedycznych.

Pani A. Frączek w zabawny sposób omawiała najczęściej popełniane błędy językowe, przytaczając przykłady z życia codziennego, nawiązując do motta spotkania Byk jak byk, nie  całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych.

Zebrani mieli możliwość nabycia książek autorki wraz z autografem. Uwieńczeniem mile spędzonych chwil były pamiątkowe fotografie z zaproszonym gościem.

mgr Hanna Leszczyńska

mgr Gabriela Lasowska