28.09.2019 r. uczniowie kl. II a LO uczestniczyli w zajęciach Akademii Młodego Prawnika na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Akademia Młodego Prawnika

28 września 2019 r., w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, odbyły się pierwsze zajęcia Akademii Młodego Prawnika – Projektu finansowanego ze środków EFS. W zajęciach, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uczestniczyło czworo uczniów klasy II a LO: Zuzanna Lorenc, Maja Turkiewicz, Marcel Cacek i Jakub Kudłak. Realizowano blok wiedzy psychologiczno – pedagogicznej z elementami doradztwa zawodowego. Na kolejnych spotkaniach uczniowie klasy humanistyczno – prawnej poznawać będą takie zagadnienia jak: podstawy pedagogiki i  psychologii, trudności wychowawcze i dydaktyczne, rozwój pamięci słuchowej i  wzrokowej, ćwiczenia mózgu i trening umiejętności społecznych, planowanie kariery zawodowej, autoprezentacja, asertywność, przedsiębiorczość.

Warsztaty przebiegały w miłej, naukowej atmosferze. Były też okazją do zawarcia nowych znajomości, ponieważ uczestniczą w nich uczniowie z różnych szkół naszego województwa.

Zuzanna Lorenc z kl. II a LO

mgr Edyta Krupa – Nadolny