28.09.2020 r. uczniowie klasy 2d LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zajęcia dydaktyczne kl. 2 d LO w Instytucie Biologii

28.09.2020 r. uczniowie klasy 2d LO, o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki, wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji materiału z przedmiotu Elementy kryminalistyki i dotyczyły metod badań inżynierii genetycznej.

Pani dr inż. Ewa Filip oraz mgr Aleksandra Strońska przeprowadziły na początku krótki wykład dotyczący tych metod, po czym uczniowie samodzielnie dokonali pipetowania poszczególnych składników mieszaniny do PCR i nałożyli DNA na żel do elektroforezy. Na  koniec obserwowali otrzymane wyniki badań.

Dzięki współpracy naszej szkoły z Instytutem Biologii, uczniowie mają możliwość wykonywania praktycznych ćwiczeń, które wymagają specjalistycznego sprzętu oraz  sprawdzenia swoich umiejętności w warunkach laboratoryjnych.

Opiekun grupy

mgr Agnieszka Pawlaczyk