28.11.2019 r. odbyła się zabawa andrzejkowa dla mieszkańców internatu.

Zabawa andrzejkowa

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się,  jaka  będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku, tradycji i  obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak właśnie było w naszym internacie. W dniu 28.11.2019 r. w godzinach 18.00 – 20.30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka, integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę  młodszą, jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja wykonywali różne wróżby: lano wosk przez dziurkę od klucza, przebijano igłą papierowe serca z napisanymi imionami. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je  w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) but jako pierwszy przekroczy próg. Uczniowie wraz  ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do swoich pokoi pełni wiary, że spełni im  się  wszystko to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

mgr Sylwia Werszychora