28.11. – 9.12.2016 r. uczestniczyliśmy w akcji „Góra Grosza”.

XVII edycja akcji „Góra Grosza”

W dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach XVII edycji Góry Grosza.

Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się  poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Zbiórką groszy w naszej szkole zajął się po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariusza wraz  z  Samorządem Uczniowskim.

Pieniądze były zbierane podczas lekcji i na przerwach, głównie przez członków Samorządu Uczniowskiego. Natomiast liczeniem, segregowaniem, spisaniem protokołu i wysyłką monet, zajął się Szkolny Klub Wolontariusza. Młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie wrzucali drobne, jakie tylko mieli przy sobie. Dzięki społeczności uczniowskiej łącznie zebrano 4262 monety ( 324,56 zł).

Wszystkim serdecznie dziękujemy za każdy najmniejszy grosz!

Mikołaj Gładkowski, kl. III TŻ