29.01.2021 r. uczniowie Kamil Bielak (2 TI), Piotr Pośniak (2 TI) i Kacper Fryska (4 TI) wzięli udział w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu CyberSkiller Challenge i będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w finale 16 najlepszych drużyn w Polsce.

Uczniowie technikum informatycznego
w finale ogólnopolskiego konkursu CyberSkiller Challenge

CyberSkiller Challenge to ogólnopolski konkurs wiedzy i umiejętności praktycznych w  dziedzinie cyberbezpieczeństwa, organizowany jest przez działającą na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie spółkę “CyberSkiller”.

29 stycznia 2021 r. odbył się II etap (wojewódzki) konkursu, w którym wzięła udział drużyna naszej szkoły w składzie: Kamil Bielak (2 TI), Piotr Pośniak (2 TI), Kacper Fryska (4 TI). Tematyka etapu wojewódzkiego obejmowała system Linux oraz jego bezpieczeństwo, a sam konkurs odbył się  w  formie online na autorskiej platformie przeznaczonej do edukacji specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Spotkanie przed konkursem

9 lutego 2021 r. zostały podane wyniki – uczniowie naszej szkoły byli najlepsi w województwie zachodniopomorskim i znaleźli się w ogólnopolskim finale 16 najlepszych drużyn w Polsce.

Turniej finałowy odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. w Lublinie i przewidziany jest w formie stacjonarnej. Po tym etapie poznamy najlepszą drużynę szkolną z dziedziny cyberbezpieczeństwa w  całej Polsce.

Trzymamy kciuki!!

Szkolny opiekun konkursu