29.03.2012 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie prowadzone przez ratowników WOPR.

WOPR rozpoczyna z nami współpracę

W dniu 29 marca 2012 r.  odbyło się w naszej szkole szkolenie z grupą ratowników WOPR  (Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). Szkolenie rozpoczęło się od spotkania z p. wicedyrektor Małgorzata Limanówką, wtedy odbyło się przekazanie informacji o objęciu patronatu WOPR nad klasą o kierunku społeczno-wojskowym z ratownictwem wodnym, która powstanie w roku szkolnym 2012/2013  oraz prezentacja  programu BŁĘKITNY PATROL. Po spotkaniu, które odbyło się na sali gimnastycznej i po wysłuchaniu krótkiego wstępu i obejrzeniu krótkiej scenki, która ukazywała jak można uratować ludzkie życie, zostaliśmy podzieleni na 4 grupy i każda grupa wraz z opiekunem udała się do specjalnie przygotowanych stacji. W pierwszej stacji mogliśmy poćwiczyć, jak prawidłowo przeprowadzić akcję reanimacyjną. Druga stacja polegała również na ćwiczeniach, które mogą pomóc nam ratując osobę tonącą. Na trzeciej stacji mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji, która dotyczyła WOPR. Organizacja powstała w 1962 roku, liczy sobie 79 tys. członków i posiada 19 oddziałów w całej Polsce. Dowiedzieliśmy się również  jakie warunki trzeba spełnić i co zrobić aby zostać młodszym ratownikiem WOPR. Zaś ostatnia stacja polegała na nauce znaków, jakie mogą znajdować się na kąpieliskach.
W szkoleniu wzięło udział 100 uczniów klas Ia, Ib, Ic, Id LO,  I TI oraz I TB. Wszystko przebiegło w miłej atmosferze. Nauczycielem koordynującym organizację szkolenia  był  mgr Marek Łągiewczyk.