29.04.2021 r. klasa 2 bdp LO uczestniczyła w wykładzie online „Chemia w kosmetykach oczyszczających skórę twarzy i ciała” zorganizowanym przez Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie.

Wykład online „Chemia w kosmetykach oczyszczających skórę twarzy i ciała”

29 kwietnia 2021 r. klasa 2 bdp LO uczestniczyła w wykładzie online „Chemia w  kosmetykach oczyszczających skórę twarzy i ciała” zorganizowanym przez Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wykład prowadziła dr inż. Beata Kołodziej.

W pierwszej części wykładu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z mechanizmem usuwania brudu z naszej skóry, jakie substancje chemiczne są za to odpowiedzialne. Co to są substancje powierzchniowo czynne, nazywane surfaktantami lub detergentami i jakie jest ich działanie?

W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość przygotowania kosmetyków według określonych receptur: krem myjący bez mydła na bazie glinki mineralnej i czekolady, słodko – słony peeling do ciała oraz olejek do demakijażu twarzy i oczu. Kosmetyki te można wykonać w bezpieczny sposób w warunkach domowych.

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w wykładzie, chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Poruszane zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Opiekun: mgr inż. Justyna Sumara