29.04.2021 r. odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

VI edycja konkursu

„Poznaj swoje prawa w pracy” – etap regionalny

W dniu 29 kwietnia 2021 r. odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, tym razem w formie zdalnej. Etap wojewódzki zorganizowany został przez Okręgową Komisję Konkursową powołaną przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie.

Konkurs odbył się w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku w konkursie wzięło udział 39  uczniów z różnych szkół naszego regionu.

Do etapu regionalnego konkursu z naszej szkoły przystąpili laureaci eliminacji szkolnych: Szymon Michalak i Szymon Trębacz – uczniowie 2 klasy Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test online, który składał się z 35 pytań jednokrotnego wyboru w czasie 40 minut. Po wykonaniu przez uczestników testu, konieczna była jednak dogrywka, aby wyłonić zwycięzców. Nasi uczniowie: Szymon Trębacz zdobył 31 punktów i Szymon Michalak – 28 punktów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tegorocznego etapu. A my powalczymy w przyszłym roku.

mgr Emilia Marcinkowska