29.04.2022 r. odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów.

Uroczyste pożegnanie absolwentów ZSP w Chojnie

29 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im Bohaterów spod Siekierek i klas czwartych Technikum Zawodowego im. popr. Ryszarda Kuleszy. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej sytuacją pandemiczną i reżimem sanitarnym w latach 2019/2020 i 2020/2021 z powodu epidemii Covid 19, dopiero w br. mogliśmy uroczyście nagrodzić i pożegnać absolwentów. Kończącym rok szkolny przyświecało motto: „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy uczyć się sami”. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:00 w auli szkolnej. Po powitaniu zebranych, wprowadzono sztandar szkoły, a następnie wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Jako pierwsza abiturientów żegnała pani Dyrektor Adriana Salamończyk. Na początku swojego przemówienia podkreśliła, że czas, w którym tegorocznym absolwentom przyszło kontynuować edukację w naszej szkole, wymagał od uczniów wyjątkowej samodzielności, dojrzałości i wielkiej umiejętności sprostania problemom, a do trudnych doświadczeń z pandemią doszły wydarzenia w Ukrainie. Przemówienie pani Dyrektor było bardzo wymowne, pełne przemyśleń, refleksji i życzeń.

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów uznania najlepszym uczniom szkoły. Absolwenci wyróżnieni w nauce dokonali wpisu do  Złotej Księgi Absolwentów. Podziękowania otrzymali także wszyscy uczniowie, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie szkolne, brali udział w konkursach i  olimpiadach.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczanie przez wychowawców świadectw ukończenia szkoły uczniom poszczególnych klas i ostatnia już możliwość na wspólne klasowe zdjęcie, które w kadrze zwieńczyło i zatrzymało na długie lata to wydarzenie.

W roku szkolnym 2021/2022 mury ZSP w Chojnie opuścili uczniowie klas:

3 abd LO – wychowawca mgr Anna Jabłońska–Wróbel

4 THŻ – wychowawca mgr inż. Bianka Małysz-Lewandowska

4 TI – wychowawca mgr inż. Krzysztof Janik

Miłym i wzruszającym akcentem była mowa pożegnalna przedstawiciela uczniów kończących szkołę. W imieniu absolwentów głos zabrała Paulina Michałowska. Dokonując krótkiej refleksji nt. lat nauki w szkole, podziękowała Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za ten ważny w ich życiu czas.      Absolwenci ślubowali, że dołożą wszelkich starań, aby swoją wiedzą i pracą zasłużyć na miano dobrego obywatela oraz godnie reprezentować szeregi absolwentów szkoły.

W imieniu społeczności szkolnej młodsi uczniowie podziękowali absolwentom za wspólne lata, spędzone razem w murach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, życząc im  powodzenia podczas czekających ich egzaminów.

Dla tegorocznych absolwentów czas spędzony w murach naszej szkoły dobiegł końca. Przed nimi nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe drogi. Życzymy szczęśliwego, spełnionego życia, w którym będą mieli odwagę podążać za marzeniami oraz realizować swoje pasje.

mgr Anna Krzemińska