29.09.2016 r. klasy społeczno – wojskowe rozpoczęły zajęcia dydaktyczne w V Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Zajęcia dydaktyczne kl. II c i III c
w V Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach

Dnia 29 września 2016 roku klasy społeczno – wojskowe rozpoczęły kolejne zajęcia dydaktyczne w V Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Po przybyciu do jednostki uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – 2c i 3c. Zapoznali się  z planem działań na poligonie. Po czym marszem ruszyli na poligon.

Po długim i wyczerpującym 7 kilometrowym marszu, przeszli do zajęć praktycznych, podczas których zapoznali się z układaniem prowizorycznego mostu na grząskim terenie.

Zajęcia zakończyły się w jednostce, gdzie sprawdzona została obecność i stan fizyczny uczniów. W dobrych nastrojach, mimo lekkiego fizycznego zmęczenia, wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły.

mgr Marek Łągiewczyk