29.09.2016 r. uczniowie dokonali wyboru nowych książek do biblioteki.

Wybory nowych książek do biblioteki

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” zostało zakupionych 721 książek. Otrzymana przez szkołę kwota piętnastu tysięcy złotych umożliwiła zakup książek do biblioteki szkolnej – w celu promocji czytelnictwa wśród młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Przystępując do programu, szkoła zobowiązana była do spełnienia wymogów zawartych w  rozporządzeniu. Jednym z nich było zaangażowanie uczniów przy wyborze książek do  zakupu.

Przy ich wyborze uwzględniono przede wszystkim preferencje uczniów oraz nauczycieli. Wzięto też pod uwagę rankingi czytelnicze, a także literaturę polecaną przez kampanię społeczną „Ogólnopolskie wybory książek”.

We wszystkich klasach została przeprowadzona ankieta dotycząca tytułów książek, które według ankietowanych powinny zostać zakupione. Każda klasa podawała swoje propozycje, z  których utworzono listę proponowanych tytułów. Uczniowie wybrali książki, które ich  interesowały, były bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata, które chcieliby przeczytać dla przyjemności.

Lista tytułów skonsultowana została z Radą Rodziców, Samorządem Uczniowskim ZSP oraz  z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki. Życzymy przyjemnej lektury. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

mgr Lasowska Gabriela