29.11.2017 r. uczniowie klas 1c LO i 2c LO uczestniczyli w zajęciach praktyczno – teoretycznych w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Zajęcia praktyczne w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach

W dniu 29 listopada 2017 r. uczniowie klas 1c oraz 2c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie uczestniczyli w zajęciach praktyczno – teoretycznych, które odbyły się na terenie jednostki 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie Podjuchach. Po  przyjeździe na miejsce uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.

Tematyka zajęć klasy 2c:

– Resuscytacja krążeniowo – oddechowa,

– Musztra zespołowa,

– Techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych (zasady, trzymanie broni, pozycja wyprostowana, chyłkiem, skoki, czołganie),

– Elementy walki w bliskim kontakcie.

Uczniowie klasy 1c, dla których był to pierwszy wyjazd do jednostki, zajęcia rozpoczęli od  wizyty w Izbie Pamięci, gdzie zapoznali się z historią oraz tradycjami 5 Pułku. Następnie odbyły się zajęcia BHP oraz musztra, która obejmowała trzy elementy: postawa zasadnicza i  swobodna, zwroty oraz oddawanie honorów. Ostatnim punktem zajęć były zajęcia sportowe, podczas których uczniowie doskonalili elementy gimnastyki i samoobrony.

Kolejne zajęcia praktyczne na terenie 5 Pułku Inżynieryjnego odbędą się 20 grudnia 2017 r.

mgr Grzegorz Michasiuk