3.02.2017 r. odbył się etap okręgowy IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

IX Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
etap okręgowy

Dnia 3.02.2017 r. zostały ogłoszone wyniki etapu okręgowego IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Naszą szkołę reprezentowała Ida Rumbuć – uczennica klasy II TH oraz Patryk Werwiński z  kl. III TH.

Tematyką tegorocznej Olimpiady było wyposażenie techniczne w hotelarstwie. Etap okręgowy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 80 pytań. Do dalszego etapu centralnego w Kołobrzegu przeszło 39 z 356 uczniów, wyłonionych ze wszystkich 9 okręgów w Polsce.

Ida Rumbuć zajęła 4 miejsce w etapie okręgowym i zabrakło jej tylko 2 punktów, aby przejść do etapu centralnego.

mgr Katarzyna Skotnicka