3.05.2019 r. wzięliśmy udział w gminnych obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Chojnie

W dniu 3 maja 2019 r. poczty sztandarowe i przedstawiciele samorządu uczniowskiego z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie wzięli udział w obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą św. za Ojczyznę w Kościele Mariackim, którą celebrował ks. Janusz Mieszkowski. Po mszy okolicznościowe przemówienie wygłosiła Burmistrz Gminy Chojna pani Barbara Rawecka.

Naszą szkołę w uroczystościach reprezentowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Lorenc i Gracjan Jasnos oraz Poczet sztandarowy w składzie: Kaja Nowak, Amelia Kasperek i Jakub Lorenc, pod opieką pani mgr Emilii Skrzypy.

mgr Emilia Skrzypa