3.09-7.10.2018 r. w ramach projektu „Kwalifikacje dziś – dobra praca jutro!” 14 uczniów z klasy III i IV Technikum Hotelarskiego odbył się kurs wizażu.

Kurs wizażu

W dniach 3 września do 7 października 2018 r. w ramach projektu „Kwalifikacje dziś – dobra praca jutro” ! realizowanego przez TWP Oddział Szczecin i ZSP w Chojnie 14 uczniów z klasy III i IV Technikum Hotelarskiego odbył się kurs wizażu.

Celem kursu było przygotowanie uczniów do zawodu wizażysty, podniosło ich kompetencje zawodowe w zakresie dodatkowych usług hotelarskich oraz pozwoliło na  lepsze funkcjonowanie na rynku pracy.

Szkolenie prowadzone było w formie zajęć teoretycznych i praktycznych w łącznym wymiarze 60 godzin. Podczas pierwszych – teoretycznych zajęć omówione zostały zagadnienia m.in. elementy kosmetologii pielęgnacji twarzy, przygotowanie skóry pod makijaż, modelowanie brwi, podstawy kamuflażu i korekty. Szkolenie praktyczne odbyło się w dwóch grupach na stanowiskach pracy wyposażonych w produkty, urządzenia i narzędzia niezbędne do nauki. Kursantki, pod  okiem wykwalifikowanej i doświadczonej pani instruktor, uczyły się wykonywania profesjonalnego makijażu tj.: makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny, biznesowy oraz sylwestrowy.

Po zakończeniu kursu uczniowie otrzymali certyfikaty udziału w szkoleniu, które jest potwierdzeniem nabytych umiejętności.