3.10.2019 r. odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych LO.

Otrzęsiny klas pierwszych LO

W dniu 3.10.2019 r., o godzinie 16:00 w sali gimnastycznej znajdującej się w budynku nr 2, odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie klasy III bd LO, pod opieką Pani Agnieszki Pawlaczyk, zorganizowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klas pierwszych szereg atrakcji i zabaw. Klasa I abd LO Pani Anny Jabłońskiej – Wróbel i klasa I bdp LO Pani Anny Krzemińskiej rozpoczęły zabawę od  pomalowania twarzy i wypicia „kocich mikstur”. Następnie uczniowie przystąpili do  pierwszej konkurencji, tj. picia na czas mleka z misek (jak na kota przystało bez użycia rąk). Na wykonanie zadania mieli maksymalnie minutę.

Kolejnym wyzwaniem był quiz wiedzy o swoich wychowawcach i o szkole. Okazało się,  że  lepiej własnego wychowawcę do tej pory poznała klasa Pani Anny Jabłońskiej – Wróbel, zaś klasa Pani Anny Krzemińskiej lepiej orientuje się w tematach związanych ze  szkołą.

Trzecią konkurencją była popularna zabawa „w karetę”. Czujni pierwszoklasiści nie dali się  podejść i bezbłędnie przebrnęli przez tę konkurencję. Ostatnią atrakcją była gra przypominająca „głuchy telefon”, oparta na jednej ze szkolnych lektur – „Ferdydurke”. Na  koniec, zadowoleni uczniowie klas pierwszych wzięli udział w przysiędze wymyślonej przez klasę III bd LO, dzięki czemu stali się pełnoprawnymi uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Chojnie.

Patryk Matejko, kl. III bd LO

Miłosz Parczewski, kl. III bd LO