30.01.2022 r. włączyliśmy się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2022 r.

W roku 2022, kolejny już raz, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie włączył się  w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, ponownie został założony sztab 2537. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie akcji w szkole byli mgr inż. Izabela Barylska, mgr inż. Małgorzata Zarzycka i mgr Leszek Lejman. Wielki Finał odbył się 30 stycznia 2022 r.

W zbiórce z ZSP w Chojnie wzięło udział 26 wolontariuszy. Na początku stycznia miało miejsce spotkanie, podczas którego zostali zapoznani z regulaminem, poinformowani o  wszystkich szczegółach Finału oraz odebrali akcesoria finałowe, tj. puszkę, identyfikator i gratisowe gadżety, takie jak kominy na szyję, smycze do kluczy czy plecaki. Cała akcja w naszym sztabie odbywała się pod nadzorem policji, która była poinformowana o wszelkich szczegółach akcji. Tegoroczna zbiórka pieniędzy była przeznaczona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W dniu Finału, tj. 30 stycznia 2022 r. na ulicach miasta, oprócz wolontariuszy z naszego sztabu, pieniądze zbierali wolontariusze ze sztabu w Centrum Kultury. Nasi wolontariusze dzielnie przemierzali ulice Chojny, zbierając pieniądze na szczytny cel. Wszyscy zmarznięci zbierający, w przerwie podczas kwestowania, w stołówce internatu mogli wypić ciepłą herbatę i zjeść ciepłe pierogi. Posiłek był sponsorowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Po południu w  Centrum Kultury rozpoczęły się występy, którym towarzyszyła licytacja licznie ofiarowanych przez ludzi przedmiotów oraz tych przysłanych przez Fundację WOŚP. Kulminacją dnia było światełko do nieba wysłane o godzinie 20.00 w solidarności z całą Polską. Wolontariusze i darczyńcy nie zawiedli naszych oczekiwań. Ze zbiórki na ulicach i licytacji uzyskaliśmy w naszym sztabie 7650.94 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, okazaną pomoc i mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli napisać o równie wspaniałych zebranych kwotach.

mgr Leszek Lejman