30.04.2021 r. II miejsce Nikoli Hołoty i wyróżnienie Oliwii Kryger z kl. 2 HŻp w wojewódzkim konkursie „Poszukiwacze smaków”.

Konkurs „Poszukiwacze smaków – VIII edycja

30.04.2021 r. rozstrzygnięto VIII edycję konkursu „Poszukiwacze smaków”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Jak co roku organizowano go pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Młodzież miała za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych poprzez ich wyszukiwanie, np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy, co  było zachętą do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, czy też podpytywania o  rodzinne tradycje. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 2HŻp: Nikola Hołota i Oliwia Kryger. Nikola Hołota, prezentując placki ziemniaczane z łososiem i musem chrzanowym, zajęła drugie miejsce. Większość surowców tej potrawy pochodziła z  rodzinnego gospodarstwa rolnego.

Oliwia Kryger przedstawiła również potrawę z ziemniaków – kluski z cebulą, która jest  sporządzana w jej rodzinie od czterech pokoleń. Otrzymała za to drugie wyróżnienie.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka