30.04.2021 r. ogłoszono wyniki konkursu Poszukiwacze smaków.

VII edycja konkursu „Poszukiwacze smaków”

30.04.2021 r. rozstrzygnięto VIII edycję konkursu „Poszukiwacze smaków”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Jak co roku organizowano go pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Młodzież miała za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych poprzez ich wyszukiwanie np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy, co było zachętą do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, czy też podpytywania o rodzinne tradycje.

Naszą szkołę reprezentowały  dwie uczennice z klasy 2HŻp- Nikola Hołota i Oliwia Kryger.

Nikola Hołota prezentując placki ziemniaczane z łososiem i musem chrzanowym zajęła drugie miejsce. Większość surowców tej potrawy pochodziła z rodzinnego gospodarstwa rolnego.

Oliwia Kryger  przedstawiła również potrawę z ziemniaków- kluski z cebulą, która jest sporządzana w jej rodzinie od czterech pokoleń. Otrzymała za to drugie wyróżnienie.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka