30.06.2016 r. uroczyste wręczenie stypendium Rady Powiatu w Gryfinie.

Stypendium Rady Powiatu

Dnia 30 czerwca 2016 roku o godz. 14:00, podczas XIX sesji Rady Powiatu w Gryfinie w Sali konferencyjnej przy ul. Sprzymierzonych 4, wyróżniono najzdolniejszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży, dla których organem prowadzącym jest Powiat Gryfiński. Systematyczna praca, zaangażowanie w zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji zostały nagrodzone stypendiami Rady Powiatu w dwóch kategoriach. Stypendium Rady Powiatu w kategorii za szczególne wyniki w nauce otrzymało dziewięcioro absolwentów, w tym troje z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie: Mikołaj Gajowski, Hubert Pieloszczyk oraz Alicja Krystofiak.

W kategorii za szczególne osiągnięcia artystyczne  Rada Powiatu przyznała stypendium absolwentce naszej szkoły Emilii Hadrzynskiej.

Mikołaj Gajowski, absolwent Liceum Ogólnokształcącego o kierunku matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Niezwykle ambitny, pracowity i konsekwentny w realizacji zamierzonych celów. Reprezentował szkołę w wielu konkursach. W roku szkolnym 2015/2016 zdobył wyróżnienia: w Wojewódzkim konkursie dla uczniów klas licealnych na najlepszą pracę  pisemną „Wolność  słowa a mowa nienawiści: tolerancja, stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja”, w II edycji konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego „Mój język ojczysty, czyli najważniejsze słowo”, w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo – planeta”,  w IX Wojewódzkim Konkursie Geograficzno – Nautologicznym. Brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUR. W klasie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. Aktywnie działał w Samorządzie Uczniowskim. Jako przewodniczący koordynował wszystkimi akcjami organizowanymi przez SU. Reprezentował szkołę na forum międzynarodowym uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach i projektach międzynarodowych realizowanych przez szkolny Klub Europejski Douzelage, w którym pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego. Bardzo lubi czytać i zdobywać wiedzę na temat świata. Jest osobą  wszechstronnych zainteresowaniach. Zamierza studiować na Akademii Morskiej w Szczecinie.
Średnia ocen: 5,3

Hubert Pieloszczyk
– absolwent Liceum Ogólnokształcącego o kierunku matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. W roku szkolnym 2015/2016 reprezentował szkołę w ogólnopolskim konkursie matematycznym KANGUR,w VIII Wojewódzkim Konkursie Języków Obcych, w IX Wojewódzkim Konkursie Geograficzno – Nautologicznym. Pracowity i odpowiedzialny, konsekwentnie realizuje wyznaczone sobie cele. Interesuje się przedmiotami ścisłymi, szczególnie matematyką i fizyką. Jego mocnymi stronami są przedmioty ścisłe, dlatego studia i przyszłą karierę zawodową wiąże właśnie z tymi dziedzinami.
Średnia ocen: 5,13

Alicja Krystofiak
– absolwentka Technikum Zawodowego w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Zawsze sumienna, rzetelna i niezwykle aktywna. Współorganizatorka Powiatowego Konkursu Mitologicznego oraz jego prowadząca, wolontariuszka 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Reprezentowała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych podczas promocji szkoły w gimnazjach. Brała udział w wielu konkursach na poziomie szkolnym, a także Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz Wojewódzkim Konkursie Języków Obcych. Jej zainteresowania to przede wszystkim języki obce, informatyka, tworzenie stron internetowych, literatura i turystyka rowerowa. Alicja chciałaby studiować języki obce i informatykę, a w przyszłości pracować w branży IT. Średnia ocen; 5,0

Emilia Hadrzyńska