30.09.2011 r. nowi wolontariusze z klasy I TH/TOUG odwiedzili po raz pierwszy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku Zdroju.

PIERWSZA WIZYTA NOWYCH WOLONTARIUSZY
W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W TRZCIŃSKU  ZDROJU

30  września 2011 r. uczniowie kl. I TH/TOUG wraz z wychowawczynią i opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariusza, Panią  Katarzyną Mickiewicz – Bindas, udali się do Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku Zdroju. Nowym wolontariuszom towarzyszyła Ania, uczennica kl. III TOUG – doświadczona uczestniczka spotkań z seniorami z Trzcińska. Wielu szesnastolatkom towarzyszyła obawa przed pierwszym spotkaniem, niepewność, czy poradzą sobie w kontakcie z nieznanymi osobami.

Wizyta młodzieży była zapowiedziana, więc podążający w stronę domu szybko dostrzegli oczekujących przed progiem mieszkańców, którzy już po chwili serdecznie zapraszali   do swoich przytulnych pokoików. Nowi wolontariusze  poczuli się jak u siebie. Podzieleni    na małe grupki odwiedzali wszystkie pokoje, częstowali słodyczami, rozmawiali, wymieniając uśmiechy i serdeczne słowa.

„Przychodźcie częściej. Nawet codziennie” – słyszeli opuszczając pokoje. Wielu pożegnaniom towarzyszyły łzy wzruszenia. Tuż przed opuszczeniem budynku jeden  z wolontariuszy, Radek, zagrał na znajdującym się w holu wiekowym pianinie. Otrzymał  od  części słuchających go mieszkańców DPS ogromne brawa, a wszyscy pozostali musieli obiecać, że następna wizyta rozpocznie się od wspólnego śpiewania przy akompaniamencie uzdolnionego Radka.

Wolontariusze opuścili DPS z poczuciem ogromnej satysfakcji. Odkryli, że aby uczynić kogoś szczęśliwym, nie potrzeba wiele. Czasem wystarczy serdeczny uśmiech, chwila rozmowy, zwyczajna życzliwość wobec ludzi, o których tak wielu zapomina…

Wolontariusze z kl. I TH/TOUG