30.09.2016 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Dzień chłopaka w naszej szkole

Dzień 30 września to magiczna data dla wszystkich chłopców, bo to ich święto!Dzień  Chłopaka – święto, które powstało prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet.To  nieoficjalne święto obchodzone 30 września w Polsce. W kalendarzu polskich świąt oprócz Dnia Chłopaka są jeszcze inne „męskie” święta – Dzień Ojca, Dzień Mężczyzn, Dzień Dziadka.Obecnie Dzień Chłopaka obchodzony jest na całym świecie w różnych terminach. I  tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy obchodzono je  19  listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w  Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men ‘s Day, czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.

Tak jak oni pamiętają o naszym święcie, które przypada 8 marca, tak i my nie zapomniałyśmy o nich. W piątek 30 września 2016 r. w ZSP w Chojnie, Samorząd Uczniowski wraz  z  opiekunem zorganizowali szkolny DZIEŃ CHŁOPAKA. Dla niektórych w szkole był to już ostatni Dzień Chłopaka, a dla innych pierwszy. Tego dnia żeńska część Samorządu Uczniowskiego, przyszła do szkoły w krawatach, które są elementem stroju eleganckiego chłopaka.

W szkole panowała niecodzienna atmosfera – dziewczyny obdarowały nauczycieli i chłopców prezentami w postaci symbolicznego cukierka, a widok krawata na szyjach naszych dziewczyn budził wiele pozytywnych emocji.

Kochani chłopcy, wszystkiego najlepszego od żeńskiej części społeczności:)

Dziewczyny z SU
wraz z opiekunem p. E. Skrzypą