30.09.2017 r. uczniowie z Grupy WOPR wzięli udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym.

PIKNIK RODZINNY STRATUS

W dniu 30.09.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie wzięli udział w Rodzinnym Pikniku Lotniczym, zorganizowanym przez stowarzyszenie STRATUS CHOJNA.

Nasi ratownicy zachęcali społeczność lokalną do niesienia pomocy innym. Demonstrowali na fantomach, jak można pomóc osobie nieprzytomnej nieoddychającej. Sprawdzali się  w  tym zarówno dorośli, jak i dzieci.

Uczniowie tłumaczyli jak należy zachować się nad wodą, jak udzielić tam pierwszej pomocy. Zapoznawali wszystkich zainteresowanych z obsługą sprzętu ratowniczego.

Dla najmłodszych przygotowano grę edukacyjną, mającą na celu zapoznanie ze znakami występującymi na kąpieliskach.

Cały pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Oby więcej takich wydarzeń, bo  w  dzisiejszych czasach to bardzo ważne, abyśmy znali podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Wiktoria Liput, kl. II abd LO

mgr Marek Łągiewczyk