30.10.2019 r. uczniowie klas mundurowych realizowali wojskowy dzień szkoleniowy w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Wojskowy dzień szkoleniowy klas mundurowych

W dniu 30 października 2019 r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, biorący udział w programie pilotażowym MON, realizowali wojskowy dzień szkoleniowy, zorganizowany w oparciu o bazę i kadrę 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie Podjuchach.

Po przybyciu do jednostki oraz przywitaniu przez instruktorów, uczniowie udali się  w  ugrupowaniu marszowym na obiekty terenowe, gdzie zgodnie z harmonogramem programu nauczania, realizowano zagadnienia, które dotyczyły: szkolenia strzeleckiego, musztry oraz taktyki.

W trakcie zajęć kadeci doskonalili umiejętności przygotowania do strzelania z karabinka, składania i rozkładania broni, umiejętności celownicze przy wykorzystaniu trenażera Cyklop. Omawiano zagadnienia z zakresu budowy, przeznaczenia i właściwości bojowej broni strzeleckiej, amunicji i granatów ręcznych.

Ćwiczono czynności przygotowawcze do strzelania: ładowanie magazynków, przygotowanie broni do strzelania, składanie, rozkładanie i obsługa broni.

Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami z zakresu musztry indywidualnej i zespołowej.

mgr Edyta Krupa – Nadolny

mgr Grzegorz Michasiuk