30.11. – 1.12.2020 r. odbyły się Szkolne Dni Profilaktyki.

Szkolne Dni Profilaktyki

30 listopada i 1 grudnia 2020 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbyły się Szkolne Dni Profilaktyki. Podczas ich realizacji odbyły się działania profilaktyczne, których celem było budowanie pożądanych postaw w stosunku do substancji psychoaktywnych, przekazanie kompetentnej wiedzy z zakresu używek, wykazanie ich szkodliwego działania na organizm człowieka, wzbogacenie wiedzy uczniów w zakresie uzależnień, dostarczenie kompetentnej wiedzy jak się nie uzależnić.

Uczniowie klas 1 PDW, 1 BI, 1 ac LO, 1 b LO, 2 acp LO uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach online, prowadzonych przez terapeutów z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie oraz z Centrum Edukacyjno – Szkoleniowego Genesis. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnej, angażującej wszystkich uczestników. Zapewniały im nie tylko zdobycie wiedzy, ale przede wszystkim miały na celu kształtowanie umiejętności ćwiczenia asertywności – jako narzędzia skutecznego odmawiania, uświadomienia młodzieży znaczenia relacji z samym sobą oraz innymi ludźmi w procesie budowania poczucia własnej wartości.

Na godzinach wychowawczych wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień, przedstawili uczniom szkodliwe skutki wynikające z palenia papierosów, e – papierosów, spożywania alkoholu, zażywania środków psychoaktywnych.

Na stronie szkoły w zakładce profilaktyka została umieszczona prezentacja z zakresu profilaktyki uzależnień od e – papierosów oraz środków psychoaktywnych.

pedagog szkolny

mgr Grażyna Magdziak