31.03.2021 r. uczniowie klas 1 BI, 2 BIg, 2 BIp, 3 TI uczestniczyli w wykładzie otwartym „Roboty całego świata w Twoim komputerze” zorganizowanym przez Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie.

Wykład online „Roboty całego świata w Twoim komputerze”

31 marca 2021 r. uczniowie klas 1 BI, 2 BIg, 2 BIp, 3 TI technikum zawodowego w  zawodzie technik informatyk uczestniczyli wykładzie otwartym „Roboty całego świata w  Twoim komputerze” zorganizowanym przez Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wykład prowadził mgr inż. Adam Łukomski.

Wykład składał się 2 części. W pierwszej części został odtworzony film przedstawiający wpływ robotów na funkcjonowanie społeczeństwa.

Roboty wykonują za nas najtrudniejsze prace w miejscach, w których człowiek nadal nie jest w stanie przetrwać. Na wykładzie przedstawiono przykłady darmowego oprogramowania, które każdy może zainstalować na własnym komputerze, by zacząć przygodę ze sterowaniem zaawansowanymi robotami – od dwunożnych kroczących po roboty latające.

W drugiej części odbyła się dyskusja na temat zastosowania robotów, wyboru odpowiedniego języka oprogramowania do tworzenia funkcjonalnych robotów. Poruszone zostały zagadnienia robotów humanoidalnych, sztucznej inteligencji. Wykład prowadzony był w  miłej atmosferze, a nasi uczniowie byli bardzo aktywni i ciekawi tematu. Nabyta wiedza była z pewnością bardzo interesująca i przydatna.

mgr inż. Krzysztof Janik

mgr Kamila Góra