31.03, 28.04.2021 r. odbyła się lekcja otwarta z języka niemieckiego w ramach programu Aktywna tablica.

Sprawozdanie z lekcji otwartej języka niemieckiego w ramach programu „Aktywna tablica”

31 marca oraz 28 kwietnia 2021 r. w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”, odbyły się lekcja otwarte z języka niemieckiego.

W ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie uczestniczyli w lekcjach otwartych języka niemieckiego prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie.

Podczas lekcji otwartych zostało zaprezentowane wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Lekcję otwartą z języka niemieckiego o tematyce świątecznej poprowadziła pani Monika Matuszkiewicz. Lekcja odbyła się dnia 31 marca 2021. Lekcję otwartą z języka niemieckiego zatytułowaną „Dzień Lary – historyjka” dnia 28 kwietnia 2021 poprowadziła pani Joanna Skrzypulec.

Nauczyciele zaprezentowali bogatą gamę ćwiczeń i materiałów wykorzystanych podczas lekcji.

Wszyscy uczniowie pracowali z dużym zainteresowaniem, chętnie wykonywali ćwiczenia. Zajęcia zostały zorganizowane w bardzo ciekawy sposób inspirując oraz angażując każdego ucznia.

Przeprowadzone lekcje umożliwiły wykorzystanie szerokiej gamy narzędzi IT oraz  dzielenie się dobrymi praktykami pomiędzy nauczycielami.

mgr Patrycja Naruszewicz